Profesyonel Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web siteleri internet dünyasında firma veya kişilerin bir yüzü olarak ön plana çıkmaktadır. Günümüzde birçok ismin web sitelerine erişim sağlayabilirsiniz. İnternet dünyasında bulunan birçok kaynaktan biri olan web siteleri sizlerin organik reklam kaynağınızdır. Profesyonel web sitesi nasıl yapılır? sorusuna cevap bulmaya çalışacağız.

İnternet sitenizi hazırlatmaya karar verdiğinizde öncelikle bir alan adına ve web sitenizin barındırılacağı bir hosting alanınıza ihtiyacınız vardır. Bu kaynak ve ihtiyaçları çalışacağımız firmalar sizler için sunmaktadır. Kendiniz kişisel olarak temin etmek istediğinizde ise birçok host firması arasından sizler için en uygun olanını seçebilirsiniz.

Kullanacağınız web geliştirme dilinize göre alt yapınızı seçmeniz sizler için en önemli kriterler arasında gelmelidir. PHP dilini kullanacaksanız Linux bir sunucu ASP dilini kullanacaksanız Windows tabanlı bir sunucu seçmeniz gerekecektir.

Kurumsal web site tasarımları

Web siteniz işinizi iyi yansıtmalı.

Hazırlatmayı planladığınız web sitesi yapmış olduğunuz ve yapacağınız fikirleri net bir şekilde yansıtıyor olması gerekmektedir. Bu yüzden kullanacağınız içerikleri açıklayıcı ve web sitesi üzerinde olan renklerin kurumsal renklerinizin olması çok önemlidir.

Kurumsal web siteleri, kurumun renklerini ve vizyonunu en iyi şekilde yansıtmalıdır. Kurumsal web sitesi fiyatları diğer tercih edilen E-Ticaret web sitelerine göre maliyeti daha az olan site tasarımlarıdır. Profesyonel web tasarım adı altında özel tasarımlar daha da ön plana çıkmaktadır. Bu tarz web sitelerinde A’dan Z’ye projenizi özelleştirebilirsiniz. Web site fiyatları bu projelerde daha yüksek maliyetler çıkarmaktadır.

Dijital dünyada her şey çok hızlı gelişmekte ve hız önemli bir kriter haline gelmektedir. Web sitelerinizde hızlı bir performans elde edebilmek adına birçok faktör devreye girmektedir.

Internet sitenizin hızlı olabilmesi adına aşağıda bulunan bazı noktalara dikkat etmelisiniz.

  • Sunucunuzun performansı
  • Temiz bir kodlama
  • Yeni nesil formatlar
  • CDN kullanımı
  • Görsel Optimizasyon
  • 3. Kaynakların optimizasyonu

Bazı CMS sistemlerinde birçok eklenti ile web sitenizi optimize ederek iyileştirebilirsiniz. Özel kodlama web sitelerinizde ise bu konular web siteniz kodlanırken ele alınmalı ve ilgili optimizasyonlar planlanarak gerçekleştirilmelidir.

Inolyzer — Kurumsal web site fiyatları

Tüm Dijital Çözümleriniz İçin Inolyzer

Dijital dünyada yapmak istediğiniz her adımda Inolyzer sizlere 360 derece hizmet vermektedir. Web site tasarımı, kurumsal kimlik, dijital reklam yönetimi ve sosyal medya yönetimi olmak üzere birçok konuda bizimle hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

Mail: info@inolyzer.com
Telefon: 0 216 545 55 03

--

--

Inolyzer olarak sürdürülebilir dijital çözümler noktasında sizlere web tasarım, sosyal medya, Amerika şirket kurulumu gibi birçok noktada destek veriyoruz.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Inolyzer - Sürdürülebilir Dijital Çözümler

Inolyzer olarak sürdürülebilir dijital çözümler noktasında sizlere web tasarım, sosyal medya, Amerika şirket kurulumu gibi birçok noktada destek veriyoruz.